گاف روزنامه اعتماد

داستان از اینجا شروع می شود که عباس حسین نژاد در می یابد که خبرگزای معظم مهر در انتهای شعر بچه جوادیه استاد فقید عمران صلاحی که به مناسبت درگذشت او چاپ کرده چنین گافی داده است :

2dv7as9.jpg

یک روز بعد از این ماجرا و هنگامیکه خبر در هفتان منتشر شد خانم ندا دهقانی مسئولیت این کار را بر عهده گرفت و معلوم شد که :

((ما هم این لینک بامزه را برای برو بچ فرستادیم و به اتفاقی که در انتهای شعر مرحوم عمران صلاحی افتاده بود خندیدیم. این چیزها پیش می‌آید وقتی کپی پیست (copy & paste)، زیادی رایج می‌شود.

اما امروز که رضا این لینک را فرستاد کشفم شد که همه آتش‌ها از همین شعر که چند ماه پیش، قبل از مرگ صلاحی در وبلاگم نوشته بودم بلند شده. خبرنگار مهر هم همین را کپی کرده و انگار در یکی دو روزنامه کار شده و باعث خنده شده چون بقیه‌اش‌ را واقعا "وقت نداشتم بتایپم!"))

واما امروز که بنده روزنامه اعتماد خریدم در صفحه ده آن و در میان مطلبی درباره فروش غیر قانونی حیوانات به این جمله برخوردم  : براي‌ نظر دادن‌ اينجا را كليك‌ كنيد!!!!

عین مطلب این است :

((بازار پررونق‌ و بدون‌ نظارت‌ حيوانات‌ در ايران‌؛عقاب‌ طلايي‌ صد هزارتومان‌ ، توله‌ پلنگ‌ دو ميليون‌ ! 
 
با وجود سختگيري‌هاي‌ دولت‌، بازار حيوانات‌ وحشي‌ و خانگي‌ در ايران‌ به‌ دليل‌ بالا بودن‌ تقاضاي‌ مشتريان‌ داغ‌ است‌.
برخي‌ از ايرانيان‌، در كنار تامين‌ امنيت‌، رفع‌ نيازهاي‌ عاطفي‌ و ارضاي‌ حس‌ حيوان‌ دوستي‌، حيوانات‌ را براي‌ رسيدن‌ به‌ منزلت‌ اجتماعي‌ بالاتر مي‌خرند.
سهيل‌ آصفي‌، روزنامه‌ نگار در تهران‌ كه‌ خود سگي‌ از نژاد ترير دارد، معتقد است‌ كه‌ در ساليان‌ اخير، گرايش‌ طبقه‌ متوسط‌ به‌ نگهداري‌ حيوانات‌ خانگي‌، رشد چشمگيري‌ داشته‌ است‌.
او درباره‌ دلايل‌ اين‌ گرايش‌ مي‌گويد: يك‌ دليل‌ اين‌ است‌ كه‌ تعدادي‌ از اين‌ افراد بر اساس‌ الگوهاي‌ مصرفي‌ كه‌ در ساليان‌ اخير در ايران‌ شكل‌ گرفته‌، مي‌خواهند با داشتن‌ يك‌ حيوان‌ خانگي‌، خود را به‌ طبقه‌ مرفه‌ جامعه‌ نزديك‌ كنند. دليل‌ ديگر اين‌ است‌ كه‌ نياز به‌ يك‌ همدم‌ در كنار خود را حس‌ كرده‌اند. آنها همچنين‌ تصور مي‌كنند با آوردن‌ حيواني‌ خانگي‌، شايد حس‌ مسووليت‌ پذيري‌ را در ميان‌ فرزندان‌ خود پرورش‌ دهند.
البته‌ برخي‌ مي‌گويند هراس‌ از هزينه‌هاي‌ بچه‌داري‌، برخي‌ از زوج‌هاي‌ ايراني‌ را ترغيب‌ به‌ خريد حيواناتي‌ از جمله‌ سگ‌ مي‌كند. براي‌ نظر دادن‌ اينجا را كليك‌ كنيد
در حال‌ حاضر، تقاضاي‌ فزاينده‌يي‌ براي‌ حيوانات‌ منحصر به‌ فرد و فانتزي‌ در ايران‌ شكل‌ گرفته‌ است‌. مثلا قيمت‌ يك‌ جفت‌ مرغ‌ عشق‌ برزيلي‌ به‌ 400 هزار تومان‌ مي‌رسد. قيمت‌ قناري‌ از ده‌ هزار تا يك‌ ميليون‌ تومان‌ متغير است‌. ماهي‌هاي‌ گوشتخوار و سلطنتي‌ نيز متقاضيان‌ زيادي‌ در ميان‌ آكواريوم‌ دارها دارد كه‌ براي‌ اين‌ ماهيان‌ بين‌ چهار هزار تا صد هزار تومان‌ مي‌پردازند.......))

بعد از رویت گاف روزنامه اعتماد به اینترنت وصل شدم تا ریشه گاف و سوتی را بیابم که سریعا یافتم. این مطلب از سایت بی بی سی ( اینجا ) عینا کپی شده و بلافاصله در روزنامه چاپ شده است.

پی نوشت :

۱- جان مادرتان برای ما خوانندگان شعور قایل باشید.

۲- آیا دوستان خبرنگار و صفحه بند و اهالی احتمالی ویرایش روزنامه ها و خبرگزاری ها حالشان خوب است؟ آیا کسی می خواند که چه چیزی دارد چاپ می شود؟

۳- خجالت هم خوب چیزی است.

۴- کمتر از وبلاگستان سرقت کنید بابا.

۵- یا خدا.

۶- مگر مجبورید.

۷ - ای شرق کجایی..........

۸- آخر به شما هم می شود گفت اعتماد؟

۹- چگونه می شود روی کاغذ کلیک کرد؟

۱۰- آیا مشکل از کجاست؟

۱۱ - آیا شما بدون اینترنت هم می توانید روزنامه دربیاورید یا خبر رسانی کنید؟

از تمامی روزنامه و خبرگزاری ها تقاضا می شود گاف ها و سوتی های خود را حداکثر تا پایان مهرماه به این آدرس بفرستند. هر گاف در هر روز یک امتیاز.01.gif

و سایت بازتاب بدون ذکر نام وبلاگ این بنده حقیر دو روز پس از عبید شاکی اینجا گاف اعتماد را نوشته و ذکر منبع نکرده است.


 
 

/ 0 نظر / 20 بازدید